• Pływanie

Pływanie: kolejne medale i powołania do kadry podkarpacia.

autor: DW data dodania: 10.07.2013

W dniach 22-23 czerwca zawodnicy sekcji pływackiej Sokół Kolbuszowa Dolna reprezentowali nasze miasto w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego.

Najlepiej z czwórki zawodników zaprezentował się Aleksander Augustyn który 3 razy stawał na najwyższym stopniu podium 200m i 400m stylem dowolnym i 200m stylem motylkowym oraz zdobył srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym.

Joanna Kopaczek była najlepsza w województwie na dystansie 200m stylem motylkowym, a także zdobyła srebrny medal na 100m stylem motylkowym i 2 brązowe medale na 200m i 400m stylem dowolnym.

Kamil Woźniak wywalczył 3 srebrne medale na 100m, 200m i 400m stylem dowolnym. Cała trójka zdobyła w sumie 11 medali co dało miastu wysokie 4 miejsce w klasyfikacji medalowej biorąc pod uwagę to ze klub reprezentowało tylko 4 zawodników.

Warto dodać, że Aleksander Augustyn jako trzeci nasz zawodnik dostał powołanie do kadry wojewódzkiej. Wcześniej powołania otrzymała Joanna Kopaczek i Kamil Woźniak, a trener Bartosz Pietryka został drugim trenerem kadry wojewódzkiej.

W przyszły weekend nasi zawodnicy wybierają się na ostatnie przed wakacjami zawody do Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzięki pomocy ze strony klubu Ikar Mielec, który udostępnił nam bezpłatnie swój basen zawodnicy spokojnie mogą przygotować się do zawodów w Ostrowcu.

Wielkie gratulacje dla zawodników, którzy z roku na rok osiągają coraz większe sukcesy i godnie reprezentują swoje miasto. Również wielkie podziękowania dla klubu pływackiego Ikar z Mielca!!!