• Pływanie

Pływanie: podsumowanie działalności sekcji pływackiej.

autor: DW data dodania: 24.07.2012

Ciężka praca, pot, łzy.i medale!

Tak w skrócie można opisać drogę do sukcesów naszych młodych pływaków z sekcji pływackiej startujących w barwach klubu MUKS „Sokół” Kolbuszowa Dolna.

Jak mówi stare powiedzenie „ciężka praca się opłaca”, o czym najbardziej przekonali się wychowankowie Bartosza Pietryki – Joanna Kopaczek i Kamil Woźniak, którzy zostali powołani do kadry pływackiej województwa podkarpackiego. To ogromne wyróżnienie i nagroda za ich trud i poświęcenie.

Codzienne, bardzo intensywne treningi, to klucz do zwycięstwa.

Warto podkreślić fakt, że uczniowie ćwiczą w ramach sekcji dopiero dwa lata. Pierwsze treningi odbywały się dwa razy w tygodniu na pływalni w Cmolasie, a od listopada 2010 r. dzięki inicjatywie, ogromnemu wsparciu, zaangażowaniu i zrozumieniu dla naszych potrzeb Pana Burmistrza zajęcia sekcji prowadzone są na kolbuszowskim basenie pięć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 16-1730. Pięcioro wychowanków Bartosza Pietryki mają dodatkowy trening trzy razy w tygodniu od godz. 600-745. Zajęcia prowadzone są w podziale na trzy grupy pod względem wieku i zaawansowania, każda grupa ma swojego opiekuna.

Już we wrześniu, wznawiamy treningi sekcji, na które serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Szczególnie czekamy na najmłodszych z klas I-III. Informacji dodatkowych o sekcji udziela Piotr Gimbut pod numerem telefonu 600-883-450.

Czytaj więcej w rozwinięciu wiadomości…

O tym, jak czasem bywa ciężko, wystarczy zapytać samych młodych pływaków. Kiedy ich rówieśnicy jeszcze smacznie śpią oni wstają, by od godz. 6 pływać…czasem zaspani, ale jak bardzo zdeterminowani i zdyscyplinowani! A potem szybko do szkoły, obiad, lekcje i znów na trening.

Nie raz pojawiał się bunt, złość, łzy, chwile zwątpienia i rezygnacja….Jednak, gdy potem na zawodach zdobywa się kolejny medal, znów poprawiło się swój życiowy rekord, na nowo powraca chęć do walki, bo człowiek dostrzega owoce swojej ogromnej pracy i wysiłku.

Oczywiście duże zasługi mają trenerzy sekcji: Bartosz Pietryka, Piotr Gimbut i Anna Frankiewicz. To dzięki nim Ci młodzi ludzie odnajdują pasję w pływaniu. Bartosz Pietryka, który przez jedenaście lat trenował w sekcji pływackiej w Mielcu i startował z sukcesami w najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce i za granicą jest poniekąd wzorem dla początkujących pływaków.

Ubiegły sezon był wyjątkowo udany głównie dla podopiecznych Bartosza Pietryki. Siedmioro jego wychowanków: Aleksander Augustyn, Joanna Kopaczek, Maja Rak, Mateusz Sochacki, Klaudia Szypuła, Kamil Woźniak i Iga Zimny systematycznie startowało z powodzeniem w kilkunastu zawodach organizowanych przez Polski Związek Pływacki (m.in. w Dębicy, Stalowej Woli, Mielcu, Ropczycach, Strzyżowie) wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Wystarczy tylko wspomnieć, że z ostatnich zawodów w tym sezonie, które odbyły się w dniach 23-24 czerwca w Dębicy zawodnicy „Sokoła” przywieźli łącznie 16 medali…

Ogromne podziękowania należą się również wszystkim rodzicom dzieci, którzy przyprowadzają swoje małe pociechy na basen, pilnują by systematycznie brały udział w zajęciach, jeżdżą na zawody, dopingują i cieszą się z każdego życiowego sukcesu.


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    9:02 AM27.02.2024

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Luty 2024
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL