5 liga: kolejny sparing seniorów -po trudnym meczu znowu zwycięstwo.

autor: DW data dodania: 27.02.2017

Sokół Kolbuszowa Dolna vs Wisłok Wiśniowa 2:1 (0:1)

Bramki dla Sokoła: Kornel Kołacz, Albert Orzech

Pierwsza połowa odbyła się przy mocnym porywistym wietrze gdzie ciężko było Sokołom wyprowadzać piłkę od obrony. Gra toczyła się częściej w środku boiska chociaż pomimo to nasi piłkarze próbowali wyprowadzać zaskakujące kontry. Niestety przydarzały się też poważne błędy. Po wybiciu piłki z naszej połowy od obrony, futbolówka trafia pod nogi pomocnika Wiśniowej, który z 16 metrów przymierzył, celnie uderzył i trafił do naszej siatki. Do końca tej części gry dalej próbowaliśmy stwarzać sobie sytuacje ale nie przyniosły one efektu. Do przerwy wynik pozostał 0-1.

Po zmianie stron grało się już lepiej. Sokoły podeszły wysoko i stwarzały sobie kolejne dobre sytuacje bramkowe. Jedna z indywidualnych zakończyła się akcji faulem w polu karnym gości i sędzia podyktował rzut karny. Kornel Kołacz podszedł do piłki i pewnie strzelił na 1:1. Nasi zawodnicy próbowali dalej przechylić wynik na naszą korzyść. Kolejne ataki suneły na bramę Wiśniowej i po podaniu Zaskalskiego do piłki dobiegł Albert Orzech wychodząc sam na sam z bramkarzem. Nie zmarnował okazji i obok interweniującego bramkarza trafił do bramki na 2-1.Taki wynik utrzymał się już do końca meczu. W sobotę porywisty wiatr stworzył naprawdę ciężkie warunki do gry dla obu zespołów ale nasi piłkarze dali radę.