• Seniorki

I Liga kobiet: Sparing dla Tarnovii

autor: DW data dodania: 03.03.2017

Sokół Kolbuszowa Dolna vs Tarnovia Tarnów 1:2 (1:0)

W ubiegłą środę (02.03.br), na obiektach sportowych RADO w woli Chorzelowskiej, Sokółki uległy w meczu kontrolnym zawodniczkom Tarnovii Tarnów, przegrywając to spotkanie 1:2. Przyjezdne skutecznie utrudniały grę Sokółkom, które miały problemy z rozegraniem piłki i stworzeniem sobie sytuacji strzeleckich, większość akcji kończyła się już w formacji pomocy- relacjonuje Patrycja Motyka zawodniczka Sokoła. Wydawać by się mogło, iż losy spotkania odwróci Małgorzta Kot, która po prostopadłym podaniu od jednej z koleżanek wyszła sam na sam z bramkarką Tarnovii pewnie trafiając do bramki na 1:0. Wynik nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie spotkania trener Sokółek pozwolił pograć również mniej doświadczonym zawodniczkom, dla których mecze sparingowe dają szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności bez presji gry o punkty. Druga połowa jednak była korzystniejsza dla rywalek, które po stałym fragmencie gry i precyzyjnym strzałem głową zdobyły swojego pierwszego gola. Nasza bramkarka po raz drugi wyciągała piłkę z siatki, gdy po wyjściu czystą pozycję zawodniczka Tarnovii ustanowiła wynik na  2:1. Po mimo dobrej gry w końcówce meczu naszego zespołu Sokółki nie zdołały doprowadzić do wyrównania.

Był to kolejny sprawdzian dla naszych zawodniczek przed ligą, która rusza już końcem marca. Drużyna na pewno wyciągnie lekcje z tego spotkania i zaowocuje to w meczach ligowych w postaci punktów, czego życzymy dziewczętom i trenerom Sokółek.