7 kolejka – 16.09.2012 – Kolbuszowa Dolna

Sokół II Kolbuszowa Dolna – Tuszymka Tuszyma 2-1 (0-0)

Gole dla Sokoła: Michałek (60’), Golonka (83’)

Sokół II: Marciniec – Malinowski, Makocki, Weryński, Kolasa – Mańkowski (46’ Kłosiński), Hrycyszyn, Golonka, Michałek (90’ Ligęza) – Biesiadecki (46’ Skowroński), Chmielowiec (60’ Korab)

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy niespodziewanie stworzyli kilka groźnych akcji. Jednak w dalszych minutach pierwszej odsłony przewagę uzyskał Sokół II. Świetne okazje zmarnowali m.in. Biesiadecki i Chmielowiec, dlatego też pierwsza połówka zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie na boisku pojawili się Kłosiński i Skowroński. Szczególnie ten pierwszy pokazał się z dobrej strony, a rywale mieli z nim sporo problemów. W 60’ w końcu gol dla naszej ekipy – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wbiegający na krótki słupek Michałek pokonał bramkarza z Tuszymy. Chwilę później mogło być już 2-0, jednak w doskonałej sytuacji Golonka trafił w poprzeczkę. „Niewykorzystane sytuacje się mszczą”, jak mówi stare porzekadło i kilka minut później goście doprowadzili do wyrównania. Sokół rzucił się do ataków, co przyniosło efekt w 83’, kiedy to zwycięską bramkę zdobył Golonka (asysta Michałka). Wynik mógł podwyższyć Skowroński, niestety nie potrafił celnie wykorzystać rzutu karnego w ostatniej minucie meczu.

autor: pawel_wujek