1 liga kobiet: Sokółki wygrywaja u siebie po zaciętej walce.

autor: DW data dodania: 16.04.2016

Sokół Kolbuszowa Dolna – Widok Lublin 2:0 (1:0)

Bramki: Motyka (17), Sztuka (87)

Skład Sokoła: Koman -  Krystel (46′ Sztuka), Olejarczyk, Dobrzańska, Kaznecka – Mokrzycka, Motyka, Bochenek, Wdowiak – Koram, Kot (75′ Urban).

Jeżeli nasze piłkarki liczyły na łatwe zwycięstwo to się przeliczyły. Lublinianki postawiły na twardą walkę i chciały wywieść z nad Nilu chociaż 1 punkt. Po kilkunastu minutach ciągle było 0:0. W narożniku boiska nieopodal pola karnego przyjezdnych znalazła się Gosia Kot i wycofała piłkę na szesnasty metr, ta odbita jeszce przez którąś z obrończyń trafiła pod nogi Patrycji Motyki, która zdecydowała sie na podkręcany strzał i ulokowała piłkę pod poprzeczką nie dając szans bramkarce Widoku. Do konca pierwszej połowy przyjezdne tylko sporadycznie zaglądały pod bramkę Koman.

Po zmianie stron trener Mokrzycki zdecydował się wzmocnić ofensywę i za Mariolę Krystel do gry wprowadził Katarzynę Sztukę. Mimo optycznej przewagi w środku pola, Sokółkom brakowało pomysłów na konstruowanie sytuacji bramkowych. Ostatnie podania od Karoliny Bochenek czy Oli Mokrzyckiej nie mogły znaleźć drogi do naszych napastniczek. Kilkanaście minut przed końcem meczu umęczona Gosię Kot zastąpiła świeża Ewelina Urban, która zrobiła trochę zamieszania w defensywie lublinianek robiąc miejsce Katarzynie Sztuce. Kasia obsłużona została dokładnym podaniem w polu karnym przez Iwonę Wdowiak i pewnym strzałem pokonała interweniująca bramkarkę.

Sokółki zdobyły tym zwycięstwem ważne punkty, które pozwolą im już na całkiem spokojną grę do końca sezonu.