• Juniorki/młodziczki

Sokółki: słabo w Meet The World.

autor: DW data dodania: 19.04.2009

Bardzo słabo wypadły nasze zawodniczki w turnieju eliminacyjnym Meet The World „A” rozgrywanym w Kolbuszowej. Gospodynie po szczęśliwym losowaniu znalazły się w jednej grupie z Kingą Krasnystaw oraz z Naprzód Sobolów (6 miejsce w małopolskiej II lidze). Najgroźniejsi rywale tj. Wanda Kraków oraz Bronowianka Kraków (miejsca 1,3 II liga Małopolska) oraz I ligowy Gryf Szczecin utworzyli grupę B. Tymczasem pierwszy mecz mimo optycznej przewagi zakończył się przegraną Sokółek po pechowo straconej bramce (0:1). To bardzo skomplikowało sytuację, jednak dzięki ambitnej grze dziewcząt z Krasnegostawu i ich wygranej z Sobolowem 1:0, nasza drużyna wróciła do gry. Teraz trzeba było tylko pokonać Kingę ( ostatni mecz w lidze wygrany przez Sokółki 3:0). Niestety nasze zawodniczki zagrały bardzo nieporadnie i mimo stwarzanych sytuacji raziły nieskutecznością. Remis z Krasnymstawem (0:0) zakończył ich udział w tej imprezie z 1 punktem i bez zdobytej bramki. W rozwinięciu galeria.
 

Warto dodać, że w składzie Sokoła gościnnie zagrała Ewa Kuchta- nasza była zawodniczka, która obecnie mieszka w Anglii. Na codzień występuje w barwach drużyny ( A Team -rezerwy młodzieżowe) Doncaster Rovers Belles  która gra w Sheffield & Hallamshire Women`s County League.

Skład Sokoła: Streb – Wargacka, Czyżewska, Motyka, Luchowska – Pastuła, Zielińska, Sagan, Wilk- Kuchta, Puk.

Oraz:Rodzoń V., Rodzoń I., Krystel, Strzelczyk, Kabała, Dul, Adamska.

Wyniki Turnieju:

Grupa A

Sokół Kolbuszowa Dolna

Naprzód Sobolów

Kinga Krasnystaw

 

Mecze w grupie: Sokół – Naprzód 0:1, Naprzód – Kinga 0:1, Sokół – Kinga 0:0

Awans wywalczyła Kinga Krasnystaw.

 

Grupa B

Bronowianka Kraków

Gryf Szczecin

Wanda Kraków

 

Mecze w grupie: Bronowianka – Gryf 2:2, Gryf – Wanda 0:3, Wanda – Bronowianka 0:0.

Awans: Wanda Kraków

 

Finał turnieju A:

Wanda – Kinga 2:0 (0:0)

Królowa strzelczyń Izabela Frączek -Wanda Kraków.

 

Grano mecze w grupach 2×20 minut, w finale turnieju 2×25 minut.

 

W rozgrywanym równolegle turnieju „B” w Koninie w finale zagrali:

Medyk Konin – Dargfil Tomaszów Maz. 3:0 (2:0)

O prawo wyjazdu do Szwecji w Kolbuszowej, 30.05.2009 roku zagrają: Medyk Konin i Wanda Kraków.


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    5:03 PM23.03.2023

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Marzec 2023
P W Ś C P S N
« maj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL