• Seniorki

Sokółki, 10 lat minęło: niesamowite spotkanie po latach.

autor: DW data dodania: 06.07.2014

Sokół Girls – Sokół Ladies 4-4 (2-0)

Bramki: Korab 2 (2, 37), Rodzoń (69), Zbyrad (73) – Warunek 2 (48, 62), Matelowska (66), Barlewicz (79)

Sokół Girls: Luchowska – Krystel, Streb, Pastuła, Łaszczyk – Bochenek, Wdowiak, Rodzoń, Ferfecka, Korab, Sztuka oraz Wróblewska, Czyżewska-Augustyn, Motylska, Zbyrad, Mokrzycka, Kaznecka, Dobrzańska, Maziarz, Nazarko, Rozwód, Zielińska, Motyka, Wargacka.

Trenerzy: Ryszard Mokrzycki, Eugeniusz Sito.

Sokół Ladies: Adamska – Prokop, Luberda, Matelowska, Szepiczak (z synkiem)– Puk, Tendera, Barlewicz, Wilk, – Warunek, Maziarz oraz Bolech i Dul oraz Kolek (z córeczką).

Trener: Dorota Ślusarczyk.

Sędziował: S. Sęk (Kolbuszowa).

Patronat medialny: TVP Rzeszów, Korso Kolbuszowskie, Gazeta Codzienna Nowiny.

Widzów: 200.

Bardzo udany przebieg miał okolicznościowy mecz pomiędzy drużynami obecnych oraz byłych piłkarek Sokoła. Na stadionie Nad Nilem zjawiła się mocna ekipa  pod kierunkiem Pani trener Doroty Ślusarczyk.  W składzie zespołu Ladies zagrały między innymi najlepsza strzelczyni południowej I ligi z ubiegłego sezonu Renata Warunek (Czarni Sosnowiec-obecnie Ekstraliga) oraz Kasia Barlewicz (Zagłębie Lubin), czy Justyna Maziarz  (AZS UJ Kraków). Niestety nie dojechały takie zawodniczki jak Sofia Gonzales czy Dorota Wilk (ich drużyny rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu).

Mecz mimo swojego towarzyskiego charakteru mecz od początku miał całkiem niezły sportowy poziom. Obecne zawodniczki Sokoła postanowiły zmierzyć się ze sportową legenda  starszych koleżanek i na boisku jeszcze raz udowodnić, że awans do 1 ligi nie był przypadkiem i że są w stanie godnie kontynuować tradycje  chlubne tradycje. Bardzo przyjemnie patrzyło się na piłkarki drużyny Girls, które swobodnie rozgrywały piłkę i czerpały sporo radości z gry przeciwko starszym koleżankom. Na efekt bramkowy nie trzeba było długo czekać, w pierwszej połowie Klaudia Korab zaczęła strzelać już w drugiej minucie. Trzydzieści parę minut później to ona ustaliła wynik do przerwy.

Po wznowieniu gry podrażnione zawodniczki Ladies wzięły sprawy w swoje ręce i szybko zdobyły kontaktowa bramkę. Tutaj nieoceniony okazał się zmysł snajperski Renaty Warunek. Zawodniczka ta doprowadziła też do wyrównania a kilka minut później prowadzenie dla swojego zespołu zdobyła Marta Matelowska (niegdyś jedna z najskuteczniejszych piłkarek Sokoła).  Piłkarki Girls nie pozostały jednak dłużne i trzy minuty później za sprawą Beli Rodzoń wyrównały stan pojedynku. Wynik podwyższyła juniorka Sokoła Marysia Zbyrad jednak ledwie kilka minut później doświadczona Kasia Barlewicz doprowadziła do remisu.

Oba zespoły zasłużyły na słowa uznania bo mecz obfitował w walkę, stoczono wiele zaciętych pojedynków. Nie obyło się bez drobnych urazów.

Wszystko jednak poszło w zapomnienie po spotkaniu jakie odbyło się później, nastąpiła wymiana doświadczeń i obie ekipy świetnie się zintegrowały. Padła nawet propozycja, żeby takie spotkania piłkarek Sokoła organizować  co roku. Idea ta była zaproponowana z myślą o tych byłych zawodniczkach Sokoła, które z różnych powodów nie mogły wziąć  udziału w obecnych obchodach mimo, że bardzo chciały.

Pozdrawiamy Dominikę Maj (przyszłą mamę), Patrycje Hajduk, Ewelinę Wasyłeczko, Monike Wasyłeczko, Ewę Jamróz, Ewę Kuchtę, Brittany Franklin, Justynę Janusz, Angelikę Pac, Annę Błyskal, Violettę Rodzoń, Patrycje Rżany, Annę Żak, Sofię Gonzalez, Dorotę Wilk oraz wszystkie pozostałe piłkarki, które reprezentowały kiedyś barwy Sokoła. Pozdrawiamy trenera Ryszarda Zielińskiego, który kiedyś prowadził Sokółki w pierwszej lidze oraz trenera Michała Franczyka pracującego obecnie z młodziczkami Sokoła oraz trenera Dariusza Książka, niegdyś zastępcę Pani Doroty. Zapraszamy do kontaktu i w miarę możliwości na mecze 1 ligi w Kolbuszowej Dolnej.

Dziękujemy sponsorom a w szczególności Panu Zbyszkowi Sobieszczańskiemu oraz Pani Agnieszce z Działu Marketingu Pro-Familia. Dziękujemy Burmistrzowi Janowi Zubie oraz Radzie Miejskiej. Dziękujemy Panu Januszowi Karkutowi (Firma Przetwórstwo Mięsne Karkut). Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez te wszystkie lata.

Dziękujemy trenerom: Dorocie Ślusarczyk, Ryszardowi Mokrzyckiemu i Eugeniuszowi Sito oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje tego spotkania wyrażamy szczere podziękowania. Dziękujemy kibicom z pośród których znaczną część stanowili rodzice i znajomi naszych byłych piłkarek i którzy bardzo ciepło wyrażali się o czasach spędzonych nad Nilem oraz o obecnej drużynie Sokoła. Mamy nadzieję, że te dobre wspomnienia pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Do zobaczenia.

Sokółki Girls vs Sokółki Ladies

Na fotorelacje zapraszamy na Facebooka.


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    11:02 AM27.02.2024

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Luty 2024
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL