• Seniorki

Puchar Polski Kobiet 1/8 finału: Sokółki skuteczniej strzelały rzuty karne i awansowały do ćwierćfinału.

autor: DW data dodania: 10.11.2014

Sokół Kolbuszowa Dolna vs AZS PSW Biała Podlaska 0:0 (k.4:2)

Sędziowała: Magdalena Syta (Kraków).

Bramki dla Sokoła: Wdowiak, Adamska, Streb, Bochenek.

Skład Sokoła: Adamska – Kaznecka, (54′ Krystel), Streb, Wdowiak, Mokrzycka – Bochenek, Nazarko (50′ Olejarczyk), Zbyrad, Korab (66′ Rodzoń) – Ferfecka, Dobrzańska (83′ Sztuka).

Zespół poprowadził w tym spotkaniu trener Eugeniusz Sito.

Sokółki nie przestraszyły się ekstraligowych rywalek i odważnie się im przeciwstawiły stając do walki jak równy z równym. W pierwszej połowie narzuciły nawet własne warunki gry i osiągnęły pewną optyczną przewagę. AZS-siaczki tylko przez chwile były naprawdę groźne. Kiedy wywalczyły dwa rzuty rożne pod rząd i sprawiły dużo zamieszania pod bramką Adamskiej. Później jednak to Sokółki były groźniejsze pod bramką przyjezdnych. Zabrakło jednak wykończenia akcji lub stałego fragmentu gry celnym strzałem na bramkę.

W drugiej połowie nadal trwał wyrównany pojedynek, chociaż im było bliżej do końca  meczu tym groźniejsze stawały się  przeciwniczki. Skuteczności zabrakło jednak także przyjezdnym i Adamska zachowała czyste konto do końca regulaminowego czasu gry.

To był niewątpliwie jeden z najlepszych meczy jaki Sokółki rozegrały w tym roku.

Po ostatnim gwizdku sędzina prowadząca spotkanie zarządziła konkurs rzutów karnych. Ze strony Sokoła strzelać miały: Wdowiak, Adamska, Streb, Mokrzycka i Bochenek. Pierwsze dwie serie zostały wykonane pewnie. Następnie słaby strzał przeciwniczki wybroniła Adamska. W odpowiedzi nie trafiła do siatki Mokrzycka więc nadal był remis. Kolejna przeciwniczka popełniła błąd i przegrała pojedynek z Adamską. Dla Sokółek trafiły jeszcze do bramki Joanna Streb i Karolina Bochenek.

W 1/4 finału przeciwniczkami naszych piłkarek będą dobrze nam znane zawodniczki Górnika Łęczna, mecz odbędzie się prawdopodobnie 30 listopada (jeśli pogoda dopisze).

Sokół vs AZS 1/8 PPK

Skomentowano 3 razy.

1. Krzysztof

2:50 pm 11.11.2014
    Ocena komentarza: 0

Szkoda, że autor artykułu nie napisał że w Kolbuszowej nie zagrała ekstraligowa drużyna AZS PSW Biała Podlaska - tylko  (w zastępstwie) jej młodzieżowa imienniczka (z dziewczynami 16-18 letnimi), która w dodatku przyjechała bezpośrednio ze zgrupowania, gdzie w ciągu niecałych 5 dni odbyła 8 treningów i rozegrała sparing. Młode zawodniczki   z Białej w tym meczu wyraźnie odczuwały trudy obozu, a dodatkowo nie zrobiły zmian a gospodynie cztery. Także nie ma się czym za bardzo podniecać!

• +
    • -
  2. Krzysztof

3:03 pm 11.11.2014

Zapomniałem dodać, że dla młodych”Akademiczek” był to dopiero drugi mecz w tym składzie, wcześniej nigdy (poza jednym sparingiem 2×40 minut z Omegą Stary Zamość-06.11.14, wygranym 3-0) ze sobą nie wystąpiły! Pomijając ten fakt, w zespole Sokoła fajnie zaprezentowały się trzy zawodniczki, które być może poradziły by sobie w lidze wyżej.