Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek U-19: stracona szansa na finał.

autor: DW data dodania: 05.05.2014

Sokółki zajęły trzecie miejsce w turnieju.

01.05.2014 Kraków (COM COM Zone)

Z dużymi nadziejami udawały się nasze juniorki na turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek w Krakowie ale nie zdołały zakwalifikować się do finałów. Mimo, że nie ustępowały przeciwniczkom i toczyły wyrównane pojedynki to zajęły dopiero trzecią pozycję. Awans wywalczyły zespoły Rolnika Biedrzychowice i AZS PWSZ Wałbrzych. Ostatnie miejsce zajął zespół gospodyń AZS UJ Kraków.

Wyniki meczy: Sokół vs Wałbrzych 0:1; Rolnik vs AZS UJ 6:0; Wałbrzych vs Rolnik 0:3; Sokół vs AZS UJ 2:2; Wałbrzych vs AZS UJ 2:4: Sokół vs Rolnik 1:2.

Skład Sokółek: Łaszczyk – Wróblewska, Rodzoń, Zielińska, Rozwód – Mokrzycka, Rodzoń, Zbyrad, Koran -Ferfecka, Sztuka.

Na zmiany wchodziły: Motylska, Korzępa, Kaznecka.

Trener Eugeniusz Sito.

Nasze dziewczęta były wiekowo najmłodszą drużyna w stawce. Swoją juniorska karierę kończą w tym roku Izabela Rodzoń, Mariola Wróblewska. Skład uzupełnią młodsze zawodniczki: Marta Olejarczyk i Sylwia Lis (rocznik 2000). Jest to więc bardzo perspektywiczny zespół. Mamy nadzieje, że doświadczenie zdobyte w tej edycji Mistrzostw Polski zaprocentuje w roku następnym.