• Seniorzy

Okręgowy Puchar Polski: niespodzianka czy sensacja? Trzecioligowiec poległ nad Nilem.

autor: DW data dodania: 16.10.2013

Sokół Kolbuszowa Dolna – Izolator Boguchwała 2:0 (1:0)

 

Bramki: Kornel Kołacz (36′ karny), Marek Wójciak (82′).

Sędziowali: Tomasz Mroczek -Jacek Węgrzyn, Marcin Leśniak.

Skład Sokoła: K.Mazurek – Brito, Parys, P.Karkut, Terlaga  (46′Ł.Karkut) – Chodorowski, Kołacz, Hopek (46′ Selwa), Korab (52′ W.Mazurek) – Chmielowiec, Wójciak.

Przyjezdni jeszcze przed meczem liczyli bramki, które strzelą w tym meczu. niestety na boisku nie wyglądało to już tak wesoło. W pierwszej połowie to Sokół stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji, których jednak nie wykorzystał. Kiedy już goście zdecydowali się zatrudniać Kamila Mazurka ten spisywał się rewelacyjnie i  ratował naszym skórę. Pierwsza bramka padła po akcji z niczego, przypadkowo przejęta piłka została rzucona mono z ukosa w pole karne, gdzie bramkarz gości nie przeciął jej lotu a jeszcze powalił bez piłki wychodzącego na pozycje Koraba pociągając go za koszulkę. w tej sytuacji sędzia Mroczek nie miał wątpliwości i pokazał na jedenasty metr oraz upomniał golkipera czerwoną kartką. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Kornel Kołacz. Od 35 minuty goście grali w osłabieniu.

Czytaj dalej …

Po przerwie na boisko weszła czwórka zawodników na co dzień występująca w pierwszym składzie, która podkręciła tempo. Jednak grający w osłabieniu goście nie byli wstanie pokonać mądrze broniących się gospodarzy a Kamil Mazurek nadal spisywał się doskonale. Kilkukrotnie jego parady ratowały Sokoła przed utratą bramki. Nasi piłkarze nie zamierzali się tylko bronić i od czasu do czasu kontratakowali. Po jednaj z takich akcji Kołacz prostopadle zagrał do Wójciaka i ten znalazł się sam na sam z bramkarzem po czym podwójnym zwodem położył go na ziemi i oddał celny strzał na bramkę, uprzedzając nadbiegających obrońców. Strata drugiego gola podenerwowała już i tak niespokojnych gości, którzy zaczęli faulować i prowokować oraz w niewybrednych słowach odnosić się do sędziów, którzy byli w tej sytuacji wyjątkowo pobłażliwi. Trzeba jednak przyznać, że przyjezdni wywarli presję na naszych zawodnikach wystarczającą do popełnienia błędu, którego efektem był faul w polu karnym na szarżującym zawodniku Izolatora. Sędzia podyktował drugi rzut karny w tym spotkaniu tym razem dla gości. Skończyło się tylko na strachu bo niezawodny dzisiaj Kamil Mazurek dokładnie wyczuł przeciwnika i obronił strzał oraz dobitkę. Mimo doliczonych trzech minut do regulaminowego czasu gry, wynik meczu nie zmienił się już do końca spotkania.

Stało się, Sokół pokonał trzecioligowca i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    5:04 AM21.04.2024

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL