• Seniorki

Mistrzostwa Polski w piłce plażowej: Sokółki czwarte w Kołobrzegu.

autor: DW data dodania: 05.08.2017

Grupa Expert Sokół Kolbuszowa Dolna  tuż za podium XI Mistrzostw Polski w piłce plażowej kobiet Kołobrzeg 2017.

Skład GE Sokół Kolbuszowa Dolna: Ewa Koman – Karolina Bochenek, Emilia Kazimierczak, Barbara Kaznecka, Kornelia Dudziak, Małgorzata Kot, Aleksandra Draus, Aleksandra Mokrzycka, Patrycja Motyka, Agata Nazarko, Marta Olejarczyk, Iwona Wdowiak (kpt).

W ubiegły weekend Sokółki uczestniczyły w rozgrywkach XI Mistrzostw Polski w piłce plażowej kobiet w Kołobrzegu. W turnieju uczestniczyło 11 drużyn (dwunasta Praga Warszawa zrezygnowała z uczestnictwa w ostatniej chwili ). Drużyny podzielono na cztery grupy. Nasze piłkarki zajęły drugie miejsce w swojej grupie za zespołem RED Devils Ladies Chojnice i jako jedyne z tego miejsca awansowały do półfinału.  W meczu półfinałowym kolbuszowianki zmierzyły się z obrończyniami tytułu z przed roku, ekipa AZS UAM Poznań (w skład drużyny wchodziły znane zawodniczki ekstraligowe z poznańskich boisk trawiastych). Nasze piłkarki zagrały świetne zawody i postawiły się mistrzyniom. Jeszcze trzy minuty przed końcem meczu to one były w finale, jednak poznanianki najpierw bezbłędnie wykonały rzut wolny i wyrównały stan gry a minutę później wykorzystały konsternacje Sokółek i rozstrzygnęły spotkanie na swoja korzyść.   Tym Samym nasze zawodniczki straciły niepowtarzalna szansę debiutu telewizyjnego, bowiem mecz finałowy kobiet pokazywała stacja nc+sport w sobotę 29 lipca o godzinie 13:15.

W meczu o trzecie miejsce piłkarki Sokoła uległy swoim grupowym rywalkom Red Devils Chojnice i zajęły ostatecznie czwarte miejsce w turnieju.