Mistrzostwa Polski Juniorek: Sokółki zagrały na GKS-ie w Katowicach.

Lekcja kobiecej piłki w Katowicach.

Sokół Kolbuszowa DolnaWanda Kraków 0:1

1FC Katowice -Sokół Kolbuszowa Dolna 4:0

Zagłębie Lubin -Sokół Kolbuszowa Dolna 5:0

Pozostałe wyniki: Zagłębie vs Katowice 4:0, Zagłębie vs Wanda 4:0, Wanda vs Katowice 2:1.

Sokół: Dec (Haracz)-Łaszczyk, Zielińska (Rozwód), Lechowska, Wróblewska -Mokrzycka, Rodzoń, Korab, Motylska (Kowalczyk)-Ferfecka, Sztuka (Niziołek).

Sokółki przystąpiły do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek U19 jako jedna z najmłodszych ekip i jedyny zespół drugoligowy w stawce szesnastu uczestników we wszystkich grupach eliminacyjnych tej rundy rozgrywek. Średnia wieku w naszym zespole to 17 lat a więc o dwa lata mniej niż nominalny wiek w tej kategorii (nasze najmłodsze zawodniczki miały po 15 lat). Zdecydowanie miało to wpływ na przebieg zawodów. O ile w pierwszym meczu z pierwszoligową Wanda Kraków tylko brak skuteczności przesądził o przegranej kolbuszowianek, szczególnie w pierwszej połowie kiedy sytuacji sam na sam z bramkarką nie wykorzystała Kamila Ferfecka, to już wyższość i siła fizyczna zespołu z Katowic nie podlegała dyskusji. Chociaż gdyby pierwszy mecz udało się wygrać to kto wie jak potoczyłaby się dalej ta rywalizacja?  W trzecim meczu widać już było zmęczenie i dominacja rewelacyjnie grających dziewczyn z Lubina nie podlegała już dyskusji. Tym bardziej, że z powodu kontuzji, boisko na noszach musiała opuścić młodziutka Paulina Niziołek. A zmęczone, wracające po kontuzjach Monika Zielińska, Patrycja Lechowska oraz Gabriela Kowalczyk grały już tylko po kilkanaście minut. Trener Eugeniusz Sito zmuszony był dokonać zamiany bramkarek (weszła Joasia Haracz ) a Paulina Dec kończyła mecz jako napastniczka.

Rywalizacja była bardzo wyczerpująca dla tych młodych zawodniczek bo rozegrały pod rząd trzy spotkania w wymiarze 2x 25 minut z 10 minutowa przerwą. Jak łatwo policzyć odpowiada to prawie trzem godzinom grania non stop (przerwy pomiędzy meczami wynosiły po około 20 minut).

Ostatecznie po opublikowaniu wyników wszystkich grup okazało się, że Sokółki zostały sklasyfikowane na miejscach 14-16, najlepszych młodzieżowych zespołów w Polsce obok Czarnych Sosnowiec i Dargfilu Tomaszów Mazowiecki.

Do finałowego turnieju A awansowały ekipy Medyka Konin, KKP Bydgoszcz, AZS Wrocław oraz Zagłębia Lubin (będą walczyć o miejsca 1-4).

Do finału B, walczyć będą o miejsca od 5-8 dostały się  zespoły Wandy Kraków, AZS UJ Kraków, AZS Biała Podlaska oraz Sztorm Gdynia.

Miejsca od 9-13 zajęły ekipy 1FC Katowice, Gol Częstochowa, Czwórka Radom, Olimpia Szczecin oraz Stilon Gorzów.

Sztab Sokółek pragnie podziękować pani masażystce zespołu z Lubina, która pierwsza udzieliła fachowej pomocy naszej kontuzjowanej zawodniczce Paulinie Niziołek zanim pojawiły się służby organizatora oraz karetka pogotowia.