• Seniorki

Minimalna porażka z liderem…

autor: DW data dodania: 12.03.2009

W dniu dzisiejszym piłkarki Sokoła podejmowały na swoim boisku drużynę lidera grupy południowej I ligi, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Padający od kilku dni z niewielkimi przerwami deszcz sprawiał, że boisko było grząskie. Wobec tego taktyka przyjęta przez trenera Zielińskiego zakłada obronę poprzez krótkie, indywidualne krycie poszczególnych zawodniczek przeciwnika i szukanie okazji do kontry.

Można powiedzieć, że do 27 minuty te założenia były realizowane perfekcyjnie przez Sokółki. Niestety pierwszy błąd w kryciu i uwolniona spod opieki Katarzyna Daleszczyk pakuje piłkę do siatki obok bezradnej Joasi Streb. Z przebiegu gry to bramka zasłużona wszak gra toczyła się praktycznie na połowie Sokoła i tylko krótkie jej momenty odbywały się po stronie przeciwniczek. Bramkarka gości do tej pory tylko dwukrotnie miała kontakt z piłką. Jednak swoboda rozgrywania piłki przez tomaszowianki zaczynała się i kończyła w okolicy środkowej strefy pola gry. Dalej trwała twarda walka o każdą piłkę. W obronie Sokółek na wyróżnienie zasługują w tej fazie gry Wolak, Hajduk, Wsyłeczko i Prokop. Bardzo dobry mecz rozgrywa w środku pola debiutująca Karolina Dul oraz ofiarnie wspierająca defensywę Justyna Maziarz.

Po przerwie obie drużyny rozpoczynają dość chaotyczną grę. Jednak jakby więcej do powiedzenia mają teraz gospodynie, częściej zatrudniające bramkarkę gości. Dużo ożywienia wnosi drobniutka Viletta Rodzoń, która po przerwie zastąpiła w ataku Angelike Pac. Optycznie przewagę nadal utrzymują zawodniczki z Tomaszowa ale kontry kolbuszowianek są dużo częstsze i groźniejsze. W 75 minucie po jednej z takich akcji rzut rożny wywalczyła Rodzoń. Dośrodkowała idealnie Maziarz wprost na nogę wbiegającej w pole karne Matelowskiej, która pewnym strzałem pokonuje Czyjak. Jest 1:1. Niestety radość ze zdobytej bramki powoduje zbyt wielką dekoncentrację wśród Sokółek i już po 2 minutach jest 1:2. Karolina Zasada dołożyła swoją nogę w sporym zamieszaniu na 5 metrze od bramki Streb i pokonała kolbuszowiankę. Szczęście było blisko ale niestety do końca meczu zawodniczki Sokoła nie potrafiły już zdobyć się na to aby zagrozić bramce przeciwniczek. Dargfil jeszcze próbował zmienić rozmiar zwycięstwa, ale mimo zmian jego gra już nie była tak agresywna.