• Pozostałe

Komentarz prezesa Sokoła do sprawy fuzji seniorów Sokoła z KKS Kolbuszowianki, doniesień prasowych oraz komentarzy.

autor: DW data dodania: 05.08.2017

Szanowni Państwo, drodzy Kibice.

Po publikacji w Korso Kolbuszowskie na lokalnych portalach i fanpag’ach na facebook’u rozwinęła się dyskusja na temat fuzji naszej sekcji seniorów z KKS Kolbuszowianka. Niektóre głosy fanów KKS oraz komentatorów i ich opinie zmusiły mnie do zabrania głosu. Poniżej przedstawiam treść moich wpisów i proszę o Wasz udział w dyskusji, czy takie połączenie jest nam wszystkim potrzebne, czy nowy Klub zostanie przez kibiców zaakceptowany oraz czy fuzja faktycznie wpłynie na zwiększenie poziomu piłki nożnej w Kolbuszowej?

Moja wypowiedź:

Po pierwsze, znak graficzny opublikowany w Korso to nie herb nowego Klubu ale jego wstępny (a nawet bardzo wstępny) projekt. Jeden z kilku zamówionych przez Zarząd Sokoła (p. Andrzej Skowroński). Jest własnością Sokoła (bo nowy klub jeszcze nie istnieje) i nie było zgody na jego publikację. Dziwię się, że tak doświadczony dziennikarz jak MJ z Korso postępuje w ten sposób

Po drugie, to czego wy ludzie chcecie? Dałem się namówić na tą akcję z połączeniem bo przekonano mnie, że wszyscy w Kolbie tego oczekują dla dobra kolbuszowskiej piłki, podniesienia jakości, itd itp. Teraz jednak nie jestem już tego pewien. Widzę, że niektórym tak naprawdę chodziło o wykoszenie Sokoła, jego przejęcie i odesłanie w niebyt. Kiedyś tak zrobiono z LZS Dolnianka. Najpierw przejęto drużynę (z okregówki) później zrobiono z niej KKS II Dolnianka a następnie po wielkiemu cichu, nie wiadomo skąd powstał KKS II Videoton Widełka. Drugi raz to się nie uda.

Trochę szacunku do pracy jaką wykonaliśmy na Dolnej. To nie Dzióbdziub ani sowa ani wróbelek, to Sokół, dumny ptak. Przypominam, że my nie musimy się łączyć z nikim. To upadła Kolbuszowianka przyszła do nas na wiosnę. Andrzej Skowroński i bez tego przygotowałby drużynę do rundy rewanżowej chociaż byłoby mu trochę ciężej. W poprzednim sezonie tez byliśmy w grze o awans chociaż KKS nam nie pomagał a przeszkadzał (sportowo – był naszym rywalem). Tak naprawdę to nazwa nowego Klubu powinna brzmieć KKP Sokół Kolbuszowianka Kolbuszowa. Taką proponowałem w projekcie statutu. Zmiana to ukłon w stronę fanów KKS. Nie pasuje to nie.

Po trzecie, co do fanów i wszystkich którzy tak płaczą po KKS. Gdzie byliście jak w Klubie działo się źle? Ilu zapisało się do klubu żeby ratować tą wielka tradycję? Ilu zapłaciło składki, kandydowało do Zarzadu, brało sprawy w soje ręce? No ilu? Prawdziwi fani uratowali kiedyś Pogoń Szczecin, Polonie Warszawa, że o Barcelonie nie wspomnę. W tym celu opodatkowali się dobrowolnie przez wiele lat, kupowali karnety czy mogli być na meczu czy nie. A wy ile biletów kupiliście a ilu wchodziło od Krakowskiej? Tylko na derby z Dęba potraficie się zmobilizować. Wstyd.

A teraz jeszcze jedna zła wiadomość. Zgodnie z nowymi przepisami PZPN, jak zakomunikował nam pan Mazur (dyr. biura Podk.ZPN, prawnik) KKS musi całkowicie wycofać się z piłki nożnej seniorskiej, dzieciecej i młodzieżowej inaczej PZPN nie uzna połączenia i nowy Klub będzie musiał grać w B klasie. oto prawdziwy powód tego ślimaczenia się. Bo zarzad KKS nie chce zrezygnować z grup dziecięcych (ma swoje powody). W KKS nie może pozostać żadna drużyna piłkarska. Może być ręczna , siatkówka pici pola ale piłka nie. i co teraz? Proszę się jasno określić czy chcecie tego połączenia czy niebo przejąć nas i zlikwidować już się nie damy. Zwracam się do kibiców z prośbą o jasne określenie czy chcą zmiany i są z nami czy nie, Wolimy mieć dziesięciu autentycznych kibiców jako Sokół niż wielu nieszczerych fanów jako nowy KKS -uważany przez nich za sztuczny twór. Panowie i Panie czas wybierać, wszystko zależy od Was.

A może mały konkurs na logo nowego Klubu?

projekt herbu 1Który wybieracie?

 


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    2:09 AM22.09.2023

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL