Kadra Podkarpacia U-13: srebrne Sokółki z kadry Podkarpacia.

autor: DW data dodania: 10.06.2013

Finał Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich U-13 sezon 2012/2013.

Wielkopolska – Podkarpacie 1:0

Srebrną drużynę Podkarpacia tworzyły: Nikol Mielnikiewicz i Natalia Pajda (obie MKS Motor Przemyśl), Karolina Matuszek i Kinga Niżnik (GSP Trepcza), Julita Biłas (UKS Żarniak Jaśliska), Julia Błażejowska (SP Beniaminek Krosno), Małgorzata Kot (MLKS Lechia Sędziszów/LKS Inter Gnojnica), Justyna Lew, Wiktoria Krzysztoń i Karolina Bednarz (CWKS Resovia Rzeszów), Marta Olejarczyk, Gabriela Kołodziej i Natalia Micek ( UKS Trops Kamień), Kamila Tęcza, Karolina Wiącek i Sylwia Lis (MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna), Sandra Olko (UKS Tęcza Ulanów). Ponadto wiosną w drużynie grały Klaudia Kulpa i Aleksandra Jędral (ZS Gorzyce).

Trener: Michał Franczyk

Mecz finałowy rywalizacji kadr wojewódzkich dziewcząt U-13 odbył się w Kępnie. Przeciwniczkami naszych dziewcząt była broniąca tytułu drużyna Wielkopolskiego ZPN. Mecz finałowy lepiej rozpoczęły  faworyzowane gospodynie, które strzeliły ładną bramkę już w 6 minucie gry. Nasze dziewczęta pokazały sportowy charakter i zaczęły grać coraz lepiej, szczególnie w drugiej połowie. Jednak nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych i mecz zakończył się zwycięstwem Wielkopolski 1:0.

Po meczu nasze dziewczęta odebrały puchar i srebrne medale oraz gratulacje za wspaniałą sportową postawę i piłkarskie umiejętności.