• Seniorki

II liga kobiet: Sokółki pokonały lidera nad Nilem.

autor: DW data dodania: 29.04.2012

Sokół Kolbuszowa Dolna – Ceramika Opoczno 2:0 (2:0).

Sędziowały: Beata Wosiewicz oraz Sylwia Dobosz (Krosno) i Andżelika Rakoczy (Dębica).

Bramki: Pastuła (9′), Bochenek (26′).

Sokół: Luchowska – Czyżewska, Streb, Pastuła, Sagan – Krystel (62′ Janusz), Motyka, Rodzoń (64′ Wargacka), Wróblewska (46′ Zielińska) – Wdowiak, Bochenek.

Ceramika: Bryk – Zdonek, Luty, Biniek, Wijata, Zalega – Pijet (68 Dąbrowska), Szulc (46 Baran), Pęczkowska, Czaja – Płóciennik

Sokółki zagrały kolejny dobry mecz. Przy pięknej pogodzie w samo południe pokonały liderki II ligi małopolskiej, zespół Ceramiki Opoczno. Decydująca była pierwsza połowa. Na samym początku to przyjezdne przejęły inicjatywę i stworzyły dogodną sytuację do strzelenia bramki ale nie zdołały pokonać Luchowskiej. Nasze piłkarki szybko jednak odzyskały pewność siebie i już po kilku minutach oddaliły grę od swojej bramki stwarzając zagrożenie dla golkiperki z Opoczna. Efektem tego były trzy rzuty rożne wykonywane w krótkich odstępach czasu. Przy trzecim rogu kolbuszowianki wykonały po mistrzowsku jeden z wyćwiczonych wariantów  w efekcie którego Agnieszka Pastuła płaskim mocnym strzałem pokonała Bryk i strzeliła pierwszą bramkę. Przyjezdne nie oddały jednak pola i uparcie starały się zmienić wynik przez co oglądaliśmy naprawdę dobry mecz. Przed swoimi okazjami stanęła Karo Bochenek, która dwukrotnie mogła podwyższyć wynik ale w sytuacji sam na sam nie zdołała pokonać interweniującej Bryk. Co nie udało się z akcji to wyszło samo przy kolejnym rożnym. Po wrzuceniu piłki na piąty metr nabiegła na nią Bochenek i ubiegając bramkarkę skierowała ją do bramki. Do przerwy przewagę utrzymywały nasze zawodniczki ale już nie zdołały podwyższyć wyniku. Po zmianie stron było dużo walki. Sokółki stworzyły sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji ale znajdująca się oko w oko z bramkarką Bochenek nie zdołała jej już więcej pokonać. Z biegiem czasu upalna pogoda dawała się coraz bardziej we znaki. Lepiej znosiły ją chyba przyjezdne i to one były groźniejsze w końcówce ale Sokółki nie pozwoliły sobie strzelić gola i zwycięstwo nad liderem rozgrywek stało się faktem.

POZOSTAŁE WYNIKI: MOSiR Sieradz – Zielonka Gamar Wrząsowice 5-0, Kolejarz Łódź – Victoria Gaj 4-1, Moravia Morawica – Naprzód Sobolów n. 14

W rozwinięciu newsa kilka zdjęć z meczu!


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    11:02 AM27.02.2024

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Luty 2024
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL