• Juniorki/młodziczki

Elimnacje MPJ U-19: Sokółki awansowały do półfinału.

autor: DW data dodania: 17.11.2012

Zwycięstwo nad Zamłyniem Radom dało nam awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski.

Tylko trzy zespoły zagrały w Kolbuszowej o awans do półfinału Mistrzostw Polski U-19. W ostatniej chwili swój udział w rozgrywkach odwołała Starówka Nowy Sącz, motywując rezygnację grypą, która zmogła część zawodniczek tej drużyny.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Gol Częstochowa 1:4 (0:2)

Sędziowały: K.Grabowska-A.Olech-Bartoń, A.Motyka.
Bramki: Ferfecka 30′-Di Giusto 17′, Malinowska 20′,Sroślak 32′, Figula 39′.

Więcej w rozwinięciu tej wiadomości.

Sokół: Dec-Zielińska, Wróblewska, Motylska, Łaszczyk-Śpiewak, Rodzoń, Korab, Mokrzycka-Sztuka, Ferfecka. Oraz Lechowska, Haracz.
Gol: K.Klimczak-Dąbrowa, Klyta, Figula, Di Giusto- Lelonek, Sitek, Tkacz, Malinowska, Suliga-Struska. Oraz A.Klimczak, Werner, Królica, Kwaśniuk, Sroślak.

Pierwszy mecz rozegrały ekipy Sokoła i Gola Częstochowa. Przeważały zawodniczki przyjezdne w których składzie znalazło się trzy zawodniczki pierwszoligowe. Częstochowianki do przerwy strzeliły dwie bramki ale na początku drugiej połowy Kamila Ferfecka strzeliła kontaktową bramkę na chwilę przywracając nam nadzieje na korzystny wynik. Gol szybko jednak powiększył przewagę a pod koniec meczu przypieczętował zwycięstwo czwartym trafieniem.

Gol Częstochowa – Zamłynie Radom 6:0 (3:0)
Sędziowały:M.Drosio-A.Rakoczy, K.Wójs.
Bramki: Di Giusto 9′, Malinowska 22′, 28′, 48′, Figuta 25′, Klyta 45′.

Gol: K.Klimczak-Dąbrowa, Klyta, Figula, Di Giusto- Lelonek, Sitek, Tkacz, Malinowska, Suliga-Sroślak. Oraz A.Klimczak, Werner, Królica, Struska.
Zamłynie: Czubak- Prokopowicz, Różalska, Pajestka, Gielniowska-Janas, A.Okrój, M.Okrój, Juźwik, Rojek-Lubowicka.

Mecz pomiędzy Zamłyniem a Golem potwierdził dominacje Częstochowianek chociaż ich gra wyglądała w pierwszej połowie gorzej niż w meczu z Sokółkami to jednak były skuteczne (3:0). W drugiej części nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i dołożyły jeszcze trzy trafienia. W ten sposób kolbuszowiankom wystarczał już tylko remis do awansu.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Zamłynie Radom 1:0 (1:0)

Sędziowały: K.Grabowska-A.Olech-Bartoń, A.Motyka.
Bramka: Ferfecka 4′.
Sokół: Dec-Zielińska, Wróblewska, Motylska, Łaszczyk-Śpiewak, Rodzoń, Korab, Mokrzycka-Sztuka, Ferfecka. Oraz Lechowska.
Zamłynie: Czubak- Prokopowicz, Różalska, Pajestka, Gielniowska-Janas, A.Okrój, M.Okrój, Juźwik, Rojek-Lubowicka.

Sokółki rozpoczęły zawody z Zamłyniem bardzo ambitnie i to one kontrolowały grę. Już w czwartej minucie przeprowadziły akcję meczu. Sztuka zagrała na wolne pole do Ferfeckiej a ta minęła bramkarkę przyjezdnych i umieściła piłkę w siatce. To trafienie ustawiło mecz. Po wznowieniu gry, w drugiej połowie, nie było już tak łatwo bo radomianki bardzo starały się odwrócić losy potyczki. Grały ambitnie i stworzyły kilka groźnych sytuacji. Dzięki postawie naszej obrony i Pauli Dec w bramce wynik nie uległ jednak zmianie do ostatniego gwizdka sędzi.

Tym samym awans Sokółek z drugiego miejsca stał się faktem.

Zdjęcia z zawodów wkrótce na Facebooku.


Brak komentarzy

  1. Gość Gość

    8:06 AM09.06.2023

Obraz CAPTCHY
*

Info
Kalendarz
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nasz kanał na YT

Sokół TV | Ostatnie video

Program PIT

udostępnione przez FSMM.PL