5 Liga: derby na Dolnej, pierwsza wiosenna wygrana Sokoła.

Sokół Kolbuszowa Dolna vs Zryw Dzikowiec  3:1 (1:1)

Bramki: Kołacz (35′), Krystel (49′), Chodorowski (90′) – Chmielowiec (18′).

Skład Sokoła: Cudecki – Paterak, Brudek, P.Karkut, Chodorowski – Maziarz (80′ Bystrek), Ł.Gorzelany, Adranowicz, Krystel (65′ Zalewski), Kołacz – Maciąg (46′Wójciak).

Trener Sokoła: Waldemar Mazurek.

Kierownik: Dawid Ofiara

Sokół od samego początku stwarzał groźne sytuacje pod bramką Zrywu ale brakowało  skutecznego wykończania. Za to przyjezdni piłkarze wykorzystali kiks Karkurta i to oni cieszyli sie z prowadzenia. Cudeckiego pokonał były zawodnik Sokoła Tomasz Chmielowiec. Nasi piłkarze konsekwentnie grali swoje i dłużej utrzymywali się przy piłce raz za razem stwarzając sytuacje podbramkowe jednak ostatnie podanie ciągle nie mogło znaleźć drogi do adresata. Bramka wyrównująca padła kiedy nikt się tego nie spodziewał. Na dwudziestym metrze piłka trafiła pod nogi Kornela Kołacza a ten uderzył w kierunku bramki. Piłka jeszcze odbiła się od któregoś z obrońców i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza. Do końca meczu trwała dość wyrównana walka o to kto zdoła stworzyć sobie dogodniejsza pozycje do zdobycia gola.

W drugiej połowie Sokół ruszył do zdecydowanego natarcia i już kilka minut później strzałem z dystansu Łukasz Krytel pokonał bramkarza Zrywu. Dzikowianie jednak nie odpuścili i mimo niekorzystnego wyniku ciągle szukali swojej szansy na wyrównanie. Około siedemdziesiątej minuty Sokół mógł przypieczętować swoja przewagę ale rzutu karnego po faulu na Adranowiczu nie wykorzystał Kornel Kołacz. Skuteczna obrona bramkarza dodała skrzydeł przyjezdnym, którzy kilkakrotnie postraszyli Cudeckiego. Sokół stwarzał wyborne sytuacje bramkowe ale znowu był nieskuteczny. Wynik końcowy ustalił dopiero w 90 minucie Chodorowski wykorzystując błąd obrońcy we własnym polu karnym.

Wygrana w derbach powiatu zakończyła krótką serie remisów. Przypomnijmy wyniki poprzednich meczy wiosennych: Sokół vs Błękitni Ropczyce 2:2 ; Sokół  vs Czarni Trześń 3:3, Lechia Sędziszów vs Sokół 2:2.