2 Liga Kobiet: Sokółki wygrały ważny mecz i ponownie prowadzą w tabeli.

autor: DW data dodania: 02.06.2014

Sokół Kolbuszowa Dolna vs Bronowianka Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: Mariola Krystel (5′), Klaudia Korab (55′) – ? (78′)

Skład Sokoła : Luchowska – Łaszczyk, Streb, Bochenek, Krystel – Ferfecka, Wdowiak, Rodzoń (46′ Zbyrad), Korab – Sztuka (90′ Kaznecka).

Sokółki zaczęły mecz od mocnego uderzenia. Z około trzydziestu metrów piłkę w kierunku bramki posłała Mariola Krystel. Bramkarka przyjezdnych źle obliczyła jej lot, ta kozłowała przed nią prześlizgując się po rękawicach i wpadła do bramki. Bojowo nastawione zawodniczki Bronowianki otrzymały pierwsze ostrzeżenie. Później trwała wyrównana walka. W pierwszej połowie Sokółki nie wykorzystały jeszcze kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Najlepszą z nich miała Kasia Sztuka kiedy to nie sięgnęła piłki mając przed sobą pustą bramkę.

W drugiej połowie przeciwniczki rzuciły się do ataku na naszą bramkę i trzeba przyznać, że  szczęście było po naszej stronie. Trzeba jednak pamiętać, że szczęście sprzyja lepszym. Bardzo dobre zawody rozegrała w bramce Laura Luchowska. Również grająca w dość eksperymentalnym składzie linia obrony Sokoła nieźle sobie radziła.  Sokółki wykorzystały swoją szansę po dziesięciu minutach od wznowienia gry, kiedy to szarżująca na bramkę Klaudia Korab zmyliła bramkarkę krakowianek i precyzyjnym strzałem przy słupku umieściła piłkę w siatce. Przyjezdne zawzięcie dążyły do zmiany wyniku i w końcu postawiły na swoim na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Mimo ofiarnie interweniującej Luchowskiej zawiodła asekuracja i przeciwniczki na raty wcisnęły piłkę do naszej siatki. Do końca meczu trwała zakończona sukcesem Sokółek walka o utrzymanie wyniku.

Następny mecz na własnym stadionie już w sobotę o godzinie 14:00 z AZS UJ II Kraków.