• Seniorki

1 liga kobiet: Sokółki wygrały ważny mecz na inaugurację rundy wiosennej.

autor: DW data dodania: 04.04.2015

Widok Lublin vs Sokół Kolbuszowa Dolna 0:3(0:1)

Bramki strzelały: Mokrzycka (7), Sztuka (75-pierwszy kontakt z piłką) i Wdowiak (89).

Skład Sokoła: Luchowska – Mokrzycka, Bochenek, Streb, Łaszczyk – Nazarko (73′ Sztuka), Wdowiak, Zbyrad, Dobrzańska – Korab(82′Rodzoń), Ferfecka (85′ Krystel).

Trenerzy: Ryszard Mokrzycki, Eugeniusz Sito

Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych i nietypowej porze rozgrywania meczu (przy sztucznym oświetleniu na bocznym boisku nowoczesnej Areny Lublin) Sokółki pomyślnie rozstrzygnęły bardzo ważne spotkanie z rywalkami w grze o utrzymanie w pierwszej lidze. Mecz ustawiła szybko strzelona bramka, kiedy to około siódmej minuty po rzucie rożnym przytomnie w polu karnym zachowała się Ola Mokrzycka i zamieszaniu wpakował piłkę do bramki gospodyń. Teraz to one musiały się starać odrobić straty i choć pomagał im w tym porywisty wiatr a Sokółki miały ograniczone możliwości wyprowadzenia szybkich kontr nie zdołały uzyskać wyrównania. Kolbuszowianki zanotowały także kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku ale zagrały nieskutecznie. Trzeba przyznać, że aura nie rozpieszczała w tym dniu obu ekip. Nad stadionem mieliśmy wszystko porywisty wiatr, deszcz słońce i zamieć śnieżną a sztuczna nawierzchnia była bardzo śliska.

Po przerwie pogoda znacznie się ustabilizowała, wiatr osłabł i było tylko bardzo zimno. Sokółki ruszyły do ataku ale z przeprowadzanych akcji nic nie wynikało. Lublinianki opanowały środek pola gry ale ich akcje były szybko kasowane przez obronę Sokoła.  po około dwudziestu minutach gry zaczęło być w końcu niebezpiecznie pod bramka Widoku. Dwukrotnie poprzeczkę bramki gospodyń ostrzelała Iwona Wdowiak a w słupek trafiła Agata Nazarko. Tuż obok bramki strzelały Klaudia Korab i Kamila Ferfecka. Dużym wyczuciem wykazał się trener Mokrzycki zmieniając w 75 minucie zmęczona Agate Nazarko na Kasie Sztukę, która to zaraz po wejściu na boisko wykorzystała błąd bramkarki gospodyń i umieściła piłkę w bramce mimo naciskających obrończyń. Ostateczny wynik meczu ustaliła Iwona Wdowiak pięknym strzałem z dystansu pod poprzeczkę. Sokółki  wygrały zasłużenie i teraz moga przygotowywać sie do kolejnego bardzo ważnego meczu z bezpośrednim ligowym rywalem Wandą Kraków. Mecz odbędzie się w niedzielę 12 kwietnia o godzinie 12:00 na stadionie Nad Nilem.