1 liga kobiet: Podział punktów w derbach podkarpacia

autor: DW data dodania: 02.04.2017

MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna vs Resovia Rzeszów 0:0

Skład Sokoła: Koman-Kaznecka, Olejarczyk, Dobrzańska, Mokrzycka, Nazarko (Krysa 70′), Motyka, Wdowiak, Bochenek, Korab, Kot (Dudziak 70′)

Podziałem punktów zakończył się derbowy mecz pomiędzy Sokołem Kolbuszowa Dolna a  Resovią Rzeszów. W pierwszej połowie można było odczuć nerwowość zarówno w grze Sokółek jak i przyjezdnych, co pozwoliło na stworzenie kilku dogodnych sytuacji podbramkowych, jednak żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki. Resoviaczki wykorzystały błąd ustawienia naszego zespołu i w sytuacji sam na sam z Koman znalazła się zawodniczka przyjezdnych, jednak to ta druga cieszyła się z dobrej interwencji.Sokółki również kilka razy stanęły przed szansą na zmianę wyniku, dobrym strzałem z dystansu popisała się Korab, lecz piłka minęła bramkę rywalek. Swoją okazję miała również Małgorzata Kot, lecz i tym razem nie udało się trafić do siatki.

Druga połowa spotkania przebiegała w podobny sposób, zarówno Sokółki jak i zawodniczki Resovii starały się atakować, lecz bez większych sukcesów. Po mimo wielu prób mecz nad Nilem zakończy się bezbramkowym remisem. Obie drużyny miały szansę na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść, ale z przebiegu spotkania wynik 0:0 to sprawiedliwy rezultat- komentuje mecz Patrycja Motyka zawodniczka Sokoła.

Nasz zespół potrafił stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji w meczu, lecz znów brakowało skuteczności pod bramką, pomimo tego wynik 0:0 w meczu derbowym to dobry wynik. W kolejnym meczu Sokółki będą podejmowały w meczu wyjazdowym AZS II Wrocław, w którym powalczą o pełną pulę punktów- zapewnia kapitan Sokółek Iwona Wdowiak.