1 liga kobiet: Komplet punktów we Wrocławiu

autor: DW data dodania: 13.04.2017

AZS II Wrocław vs. MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna 2:3

Skład Sokoła: Ewa Koman- Barbara Kaznecka, Marta Olejarczyk, Ilona Dobrzańska, Karolina Bochenek, Aleksandra Mokrzycka, Klaudia Korab, Patrycja Motyka, Iwona Wdowiak,  Agata Nazarko (60′ Kornelia Dudziak), Małgorzata Kot

Sokółki rozegrały we Wrocławiu pełen emocji i walki mecz, który szczęśliwie zakończył się zgarnięciem przez nasz zespół pełnej puli punktów. Już w pierwszej połowie po 25 minutach gry było 2:2. Pierwszą bramkę dla Wrocławianek zdobyła w 2′ nasza wychowanka Katarzyna Sztuka. Niedługo jednak trzeba było czekać na odzew ze strony Sokółek, bo zaledwie po kolejnych 2′ do remisu doprowadziła Klaudia Korab. Chwilę później to AZS cieszył się z kolejnej bramki. Jednak nie trzeba było długo czekać na odpowiedz naszych dziewczyn, kolejnego gola w 25′ meczu zdobyła Iwona Wdowiak. Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej połowy.

Druga połowa meczu wyglądała podobnie, Wrocławianki próbowały atakować, szybko się organizowały w obronie, ale Sokółki nie odpuszczały. Nasze zawodniczki zdołały stworzyć sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, lecz niestety nie zdołały trafić do siatki. Losy meczu rozstrzygnęła Karolina Bochenek, która popisała się celnym strzałem z ok 18 m, tym samym pokonując bramkarkę przeciwniczek. Wynik meczu już nie uległ zmianie do końca spotkania.